Alexandru Cicîldău și Olimpiu Moruțan au rămas fără antrenor. Fatih Terim a plecat de la Galatasaray Istanbul

165
0
Spread the love

Alexandru Cicîldău și Olimpiu Moruțan au rămas fără antrenor. Fatih Terim a plecat de la Galatasaray Istanbul după patru ani. Clubul turc a anunțat oficial că a încheiat de comun acord înțelegerea cu legendarul tehnician.

În ultima perioadă, trupa lui Terim a înregistrat rezultate modeste. Cu trei înfrângeri în ultimele 5 etape de campionat, „Galata„ a ajuns pe locul 12. Mai mult, echipa a fost eliminată din Cupa Turciei în faza șaisprezecimilor de finală de divizionara secundă Denizlispor.

Fatih Terim a antrenat-o pe Galatasaray din decembrie 2017 și de atunci a cucerit două titluri în Süper Lig, o Cupă și o Supercupă a Turciei.

Fatih Terim o lasă pe Galatasaray pe locul 12 în Turcia, cu 27 de puncte acumulate în 20 de runde.